სოციალურ ქსელში ვოლოდიმირ ზელენსკის ვიდეო მცდარი კონტექსტით ვრცელდება
სოციალურ ქსელში Facebook-ანგარიში უკრაინის პრეზიდენტის ვიდეოს ავრცელებს (დაარქივებული ბმული). ვიდეოში ზელენსკი ამბობს: „გპირდებით, მომავალ წელს ყირიმს დავიბრუნებთ, რა თქმა უნდა, მე ამის არ მჯერა, მაგრამ, როგორც პრეზიდენტი, ვალდებული ვარ, თქვენში ჩავნერგო ნდობა, რწმენა ხვალინდელი დღის მიმართ”.
სინამდვილეში, მონაკვეთი 2014 წლის 31 დეკემბრით დათარიღებული კომედიური სკეტჩიდან არის აღებული, რომელშიც ზელენსკი უკრაინის მაშინდელ პრეზიდენტ პეტრო პოროშენკოს პაროდიას აკეთებს. აღნიშნული კონტექსტის გარეშე, ვიდეოს მომხმარებელი შეცდომაში შეჰყავს და აფიქრებინებს, რომ მასში ვოლოდიმირ ზელენსკი ყირიმთან დაკავშირებით საკუთარ პოზიციას გამოხატავს.
ზელენსკი უკრაინის პრეზიდენტი 2019 წელს გახდა.  მანამდე კი პოპულარული შოუმენი, კომიკოსი, რეჟისორი, პროდიუსერი და სცენარისტი იყო. სკოლაში სწავლის პერიოდში ის და მისი მეგობრები შეუერთდნენ  ადგილობრივ „კავეენს“ (Klub Vesyólykh i Nakhódchivykh), რომელიც  1960-იანი წლებიდან პოსტსაბჭოთა სივრცეში პოპულარული კომედიურ შეჯიბრებას და სატელევიზიო შოუს წარმოადგენს. 2005 წლიდან ზელენსკი რამდენიმე ფილმში მონაწილეობდა, თუმცა მისი ყველაზე ცნობილი როლი  სერიალში „ხალხის მსახური“ გახლდათ. სერიალში მან სკოლის მასწავლებლის როლი შეასრულა, რომელიც მოულოდნელად პრეზიდენტი გახდა. ამ შოუს სახელი მოგვიანებით მისი პოლიტიკური პარტიის სახელწოდებად აირჩიეს.
მანამდე, 2005 წელს ზელენსკიმ შექმნა  სტუდია  „კვარტალ-95“-ის და მისი სამხატვრო ხელმძღვანელი გახდა. Facebook-ანგარიშის მიერ გავრცელებული ვიდეო სწორედ „კვარტალ-95“ კომედიურ სკეჩს წარმოადგენს. ვიდეო YouTube პლატფორმაზე „კვარტალ-95“-ის მიერ 2014 წლის 31 დეკემბერს გამოქვეყნდა. სკეჩში ზელენსკი პეტრო პოროშენკოს, უკრაინის მაშინდელი პრეზიდენტის (2014-2019 წწ), პაროდიას აკეთებს.
შესაბამისად,  ვიდეოს გავრცელებას, დამატებითი კონტექსტის გარეშე, მომხმარებელი შეცდომაში შეჰყავს და აფიქრებინებს, რომ მასში ყირიმთან დაკავშირებით ზელენსკი საკუთარ პოზიციას აფიქსირებს.

В социальных сетях распространяется вырванное из контекста видео Владимира Зеленского
Пользователи в социальной сети Facebook публикуют видео с президентом Украины (1; 2; архивная ссылка). В нем Зеленский говорит: «Обещаю вам, что в следующем году мы вернём Крым, конечно, я в это не верю, но как президент я обязан внушить вам доверие, веру в завтрашний день».
Данный фрагмент видео взят из комедийного скетча от 31 декабря 2014 года, в котором комик- Зеленский пародирует тогдашнего президента Украины Петра Порошенко.
Без этого контекста пользователь видео может быть введён в заблуждение и истолковать его так, что  Владимир Зеленский выражает свою позицию по Крыму уже в качестве президента.
Зеленский стал президентом Украины в 2019 году. До этого он был популярным шоуменом, комиком, режиссёром, продюсером и сценаристом. Во время учёбы в школе он и его друзья присоединились к местной команде, выступавшей в  российском телешоу «Клуб веселых и находчивых».
С 2005 года Зеленский участвовал в нескольких фильмах, но его самой известной работой в кино стала роль президента в сериале «Слуга народа», в котором он играл роль школьного учителя, неожиданного ставшего главой государства. Позже название этого шоу было выбрано для его политической партии.
В 2005 году, Зеленский создал студию «Квартал-95» и стал её художественным руководителем. Видео, опубликованное на аккаунте Facebook – фрагмент комедийного скетча, вышедшего в эфир 31 декабря 2014 года.
В нем Зеленский пародирует тогдашнего президента Украины Петра Порошенко (2014–2019).
Соответственно, распространение видео без дополнительного контекста вводит пользователя в заблуждение и создает впечатление, что в нём Зеленский выражает свою позицию по Крыму будучи уже президентом Украины.