კონფიდენციალურობის პოლიტიკა
მოცემული გვერდი შეიცავს ინფორმაციას მომხმარებლების მიერ „ჯეოფაქტსის“ ვებგვერდების (www.geofacts.ge) გამოყენებისას პერსონალური მონაცემების შეგროვების და გამოყენების შესახებ. ასევე იმ მონაცემების შეგროვების და გამოყენების შესახებ, რომელიც „ჯეოფაქტსს“ ელ-ფოსტით, სოციალური მედია პლატფორმებით, ტელეფონით, ონლაინ/ოფლაინ ღონისძიებებით და სხვა გზებით მიეწოდება.
„ჯეოფაქტსი“ იცავს კანონიერების, კონფიდენციალურობის და გამჭირვალობის პრინციპებს. შესაბამისად, ქვემოთ მოცემულ პოლიტიკაში წარმოდგენილია პერსონალური მონაცემების დამუშავებასთან დაკავშირებული ინფორმაცია, რომელიც შესაძლოა „ჯეოფაქტსის“ ვებგვერდის ვიზიტორებისგან ან/და ჩვენი სერვისების მომხმარებლებისგან მივიღოთ.
ვინ აგროვებს თქვენს მონაცემებს?
შპს „ჯეოფაქტსი“
ელ-ფოსტა: info@geofacts.ge
როდის გროვდება თქვენი მონაცემები?
„ჯეოფაქტსის“ ვებგვერდზე ვიზიტისას: „ჯეოფაქტსი“ იყენებს Google Analytics-ს, რათა დავინახოთ თუ რა არხებით შემოდიან ადამიანები ჩვენს ვებგვერდზე და ვნახოთ თუ რომელი სტატიებია ყველაზე პოპულარული. Google Analytics-ის კონფიდენციალურობის პოლიტიკა შეგიძლიათ იხილოთ აქ. აღსანიშნავია, რომ „ჯეოფაქტსი“ მონაცემების შესაგროვებლად არ იყენებს ე.წ Cookies-ებს,
ჩვენი ელ-ფოსტის ან საკონტაქტო არხების გამოყენებისას: თქვენ შეგიძლიათ დაგვიკავშირდეთ ელ-ფოსტის (info@geofacts.ge) ან ჩვენი საკონტაქტო არხების საშუალებით. კერძოდ, ჩვენთან დაკავშირება შეგიძლიათ “გადაგვამოწმებინე ფაქტი“ სერვისით, რომელიც ხელმისაწვდომია geofacts.ge-ზე. აღნიშნულ შემთხვევებში თქვენს შესახებ შეგროვდება ისეთი ინფორმაცია, როგორებიცაა: ელ-ფოსტის მისამართი, სახელი და კონკრეტულ შემთხვევებში ტელეფონის ნომერი.
ჩვენი Facebook-გვერდის საშუალებით: „ჯეოფაქტსის“ მფლობელობაში არსებულ Facebook-გვერდთან ინტერაქციის ან აღნიშნულ პლატფორმებზე პირდაპირი შეტყობინებების გამოგზავნის შემთხვევაში, თქვენი მონაცემები შეგროვდება.
ვაკანსიის/სტაჟირების განაცხადების საშუალებით: თუ „ჯეოფაქტსში“ დასაქმების სურვილის შემთხვევაში გამოგზავნით აპლიკაციას, შესაბამისი მონაცემები, მათ შორის, იმ კანდიდატების მონაცემები, რომლებიც არ შეირჩნენ, ვაკანსიის/სტაჟირების განაცხადის დახურვიდან ერთი წლის განმავლობაში შეინახება. იმ შემთხვევაში, თუ გსურთ, რომ აღნიშნული მონაცემები უფრო ადრე განადგურდეს, შეგიძლიათ დაგვიკავშირდეთ. რაც შეეხება შერჩეულ კანდიდატებს, დასაქმებულთა მონაცემები მათი დასაქმების ხანგრძლივობის განმავლობაში ინახება.
რა მიზნით მუშავდება თქვენი მონაცემები?
თუ დაგვიკავშირდებით ელ-ფოსტის ან სხვა საკომუნიკაციო არხის საშუალებით, ჩვენ გამოვიყენებთ თქვენს მონაცემებს პასუხის გასაცემად, თქვენივე ინტერესების შესაბამისად. მაგალითად, თუ მომხმარებელი სურს გამოგვიგზავნოს კონკრეტული ფაქტი გადასამოწმებლად „გადაგვამოწმებინე ფაქტი“ ფუნქციის გამოყენებით, მომხმარებლის ელ-ფოსტის მისამართს პასუხის გასაცემად გამოვიყენებთ.
ჩვენს Facebook-გვერდთან ინტერაქციის შემთხვევაში (კომენტარი, რეაქცია), ანალიზისა და გაზომვის მიზნით გამოვიყენებთ საჯაროდ ხელმისაწვდომ მონაცემებს, რათა დავადგინოთ თუ მომხმარებელთა ჩართულობის თვალსაზრისით რომელი პოსტები მუშაობს კარგად. იხილეთ Facebook-ის კონფიდენციალურობის პოლიტიკა.
თუ ვაკანსიაზე/სტაჟირებაზე გააკეთებთ განაცხადს, თქვენი მონაცემები თქვენი განაცხადის შესაფასებლად იქნება გამოყენებული.
რამდენად ლეგიტიმურია თქვენი მონაცემების დამუშავება?
თქვენი მონაცემები მუშავდება თუ თავად გამოთქვამთ ჩვენი სტატიების და სხვა საინფორმაციო მასალების მიღების სურვილს, შესაბამისად, თქვენი მონაცემების დამუშავება ლეგიტიმურია იმდენად, რამდენადაც დაფუძნებულია თქვენს თანხმობაზე, რომელსაც თავად გვაძლევთ ჩვენს ვებგვერდთან და Facebook-გვერდთან ინტერაქციით ან უშუალოდ ჩვენთან დაკავშირებით.
რა ვადით შევინახავთ თქვენს მონაცემებს?
„ჯეოფაქტსი“ თქვენს მონაცემებს დაამუშავებს მანამ, სანამ საჭირო იქნება ზემოხსენებული მიზნების შესრულებისთვის. ამის შემდეგ მონაცემები წაიშლება. მონაცემების შენახვის ვადა განისაზღვრება იმის მიხედვით, თუ თავდაპირველად რა მიზეზით შეგროვდა მონაცემები და რამდენად შეასრულა საკუთარი მიზანი. მონაცემების შენახვის ვადა ასევე განისაზღვრება სახელშეკრულებო და მარეგულირებელი მოთხოვნების შესაბამისად.
რა უფლებები გაქვთ, როდესაც გვაწვდით პერსონალურ მონაცემებს?
ჩვენ მიერ თქვენი მონაცემების დამუშავების შემთხვევაში, თქვენი უფლებებია:
• წვდომის უფლება – თქვენ გაქვთ უფლება მოითხოვოთ თქვენი პერსონალური მონაცემების ასლები.
• ესწორების უფლება – თქვენ გაქვთ უფლება მოითხოვოთ თქვენს შესახებ არაზუსტი პერსონალური მონაცემების გასწორება ზედმეტი შეფერხების გარეშე.
• წაშლის უფლება – თქვენ გაქვთ უფლება მოითხოვოთ თქვენი პერსონალური მონაცემების წაშლა.
• დამუშავების შეზღუდვის უფლება – თქვენ გაქვთ უფლება მოითხოვოთ თქვენი პერსონალური მონაცემების დამუშავების შეზღუდვა (გარდა იმ შემთხვევებისა, როდესაც მათი დამუშავება უნდა გაგრძელდეს ლეგიტიმური მიზეზით ან სამართლებრივი პრეტენზიების აღსრულებისა და დაცვის მიზნით).
• მონაცემების დამუშავებაზე უარის თქმის უფლება – თქვენ გაქვთ უფლება უარი თქვათ თქვენი პერსონალური მონაცემების ავტომატურ დამუშავებაზე, მაგალითად, როდესაც ის გამოიყენება პროფაილინგისთვის.
• მონაცემთა გადაცემის უფლება – თქვენ გაქვთ უფლება მოითხოვოთ, რომ თქვენ მიერ მოწოდებული პერსონალური მონაცემები გადავცეთ სხვა ორგანიზაციას ან თქვენ, როცა ეს ტექნიკურად შესაძლებელია.
„ჯეოფაქტსში“ მონაცემები მუშავდება თქვენი თანხმობის საფუძველზე. გაცნობებთ, რომ მისი გამოთხოვნა შეგიძლიათ ნებისმიერ დროს. თქვენი უფლებების რეალიზებისთვის დაგვიკავშირდით ელ-ფოსტაზე info@geofacts.ge. თუ უკმაყოფილო ხართ თქვენი უფლებების რეალიზებით, შეგიძლიათ მიმართოთ მონაცემთა დაცვის შესაბამის კომპეტენტურ ორგანოს.
ცვლილებები
„ჯეოფაქტსში“ თქვენი პერსონალური მონაცემები  მოცემული პერსონალური მონაცემების დაცვის პოლიტიკის გათვალისწინებით გამოიყენება, რომელიც ძალაშია მონაცემების შეგროვების მიმდინარეობისას. მონაცემების დამუშავების წესებში ცვლილებების შემთხვევაში, შესაბამის შეტყობინებას დროულად მიიღებთ.

This page informs you of “Geofacts” policies regarding the collection, use, and disclosure of personal data provided by users through the use of our website (www.geofacts.ge), as well as the use of information provided to “Geofacts” through mail, social media platforms, telephone, online/offline events, and other ways.
“Geofacts” defends the principles of lawfulness, confidentiality, and transparency. Therefore, below, we provide you with all the information related to processing personal data that we may collect from visitors to our website and/or users of our services.
Who collects your information
E-mail: info@geofacts.ge
When do we collect your personal data?
Through visiting our website: Geofacts.ge uses Google Analytics to see how people come to our website and to see which articles are most popular. You can read the Google Analytics privacy policy here.
Through e-mails or contact forms: You can contact us by sending us an email to info@geofacts.ge, or by using our contact forms, including the “Submit a fact to check” service available on geofacts.ge. In these cases, information such as your email address, name, and, in some cases, telephone number will be collected.
Through our Facebook page: When you interact with content posted by pages owned by “Geofacts” on Facebook, for example, by commenting or reacting to it. You may also interact with us through direct messages on Facebook.
Through applying for jobs/internships: If you apply for potential employment at “Geofacts”, recruitment data, including interview notes of non-selected applicants, will be held for one year after the closing of the position recruitment process. In case you want us to destroy that information earlier, you can communicate that request by contacting us. As for selected applicants, employee data is held for the duration of employment.
For what purpose do we process your personal data?
If you contact us vie email or other communication channels, we will use your data to respond to you in accordance with your own interests. For example, if a user decides to send us a claim to check through the “Submit a fact to check” feature, we will use the users email address to respond.
If you interact with our Facebook page by commenting, reacting or in other forms, we will use publicly available data to measure and analyse user interactions to determine which posts do well in terms of shares and engagement. You can find Facebook’s privacy policy here.
If you apply for a job/internship, we will use your data to assess your application.
What is the legitimacy for the processing of your personal data?
Your data is processed if you express your desire to receive our articles and other information materials, therefore, the processing of your data is legitimate to the extent that it is based on the consent you give us by interacting with our website and Facebook page or contacting us directly.
How long will we keep your personal data?
“Geofacts” will process your personal data for as long as we require it to serve the aforementioned purposes for which it has been collected, and after that, we delete it. The period of how long “Geofacts” retains data is determined by the purpose of the data collected and the fulfilment of said purpose, the reasons why the data is collected, and storage periods required according to contractual and regulatory requirements.
What are your rights when you provide us with personal data?
If we process your data, you should know that your rights are:
- Your right of access – You have the right to ask us for copies of your personal information.
- You have the right to obtain the rectification of inaccurate personal data concerning you without undue delay.
- Your right to erasure – You have the right to ask us to erase your personal information.
- Your right to restriction of processing – You have the right to ask us to restrict the processing of your personal information (with the exception of cases when they must continue to be processed for a legitimate reason or the execution or defence of legal claims).
- Your right to object processing – You have the right to object to the automated processing of your personal information, for example, when it is used for profiling purposes.
- Your right to data portability – You have the right to ask that we transfer the personal information you gave us to another organization, or to you whenever technically possible
At “Geofacts”, we process data based on your consent. Please be informed that you can withdraw it at any time. To exercise your rights, send us an email at info@geofacs.ge. If you are not satisfied with the exercise of your rights, you can file a complaint with the competent data protection authority.
Modifications
At “Geofacts”, we will only use your personal data as established in this privacy policy, which is in force at the time we collect your information. In the event that we make a modification to the processing of your data, you will be informed in a timely manner.